Özgür Özel sözünü tuttu: Horzum’a kırmızı motosiklet hediyesi

Motosikletin anahtarını vermeden önce açıklamalarda bulunan Özel, “Her seçimim bir hikayesi oluyor, bu seçimin en renkli hikayesi de Denizli’de Denizliler tarafından yazıldı. Her iki başkan da benim yakın dostlarım, siyaset yaptığımız arkadaşlar. Hatta kurultayda kendi memleketim Manisa’nın tam desteğini aldıktan sonra ilk destek Denizli’den gelmişti. İl başkanım, ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, belediye başkanları tam destek verdiler, ‘hemşehrimizin arkasındayız’ dediler. O süreçte buraya geldik devamında da koca bir değişim sürecini birlikte yönettik. O süreçte başarılı olduk” dedi.

“HELALİ HOŞ OLSUN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu adaylaştırma sürecini de anlatan Özel, “Kampanya sürecinde Ali Osman Horzum başkanımızla bir araya geldiğimizde büyükşehiri almak ve kırmızı bir motor olmak üzere iki hayali olduğunu söyledi. Ben de ‘büyükşehiri al, motoru almak bizden. Motor benim şahsi hediyem olsun’ dedim. ‘Söz mü’ dedi, söz dedim. ‘Kırmızı olacak ama’ dedi. Olur dedik. Sonra olay aramızda böyle bir ödül, iddia gibi kaldı. Seçim akşamı biz bütün Türkiye’den sonuç alıyoruz. Gökhan Başkanım Kilis’i aldık diye haberi verdikten hemen sonra altın sandıklara bakmak istiyoruz. Herkes altın sandıkları yani o ille ilgili en hızlı sonucu verecek sandıklara bakarken ben de sayın başkanımı aradım. Dedim ki ‘başkanım altın sandıkları biraz hızlı girer miyiz, Denizli’den gelen haberler iyi. İyi, iyi alıyoruz Denizli’yi dedi. Aman dedim gevşemeyelim, sandıkları girelim. Tamam mı başkanım, ‘tamam’ dedi. Tam kapatıyorum. ‘Başkanım benim de bir talebim olabilir mi’ dedi. Ben de tamam, nedir talebin dedim. ‘Benim motor 300 cc. olabilir mi’ dedi. Öyle olunca helali hoş olsun, araştırdık. İstediği marka, model ve renk Sivas’ta varmış. Sivas’tan bulundu, getirildi, kendisine teslim edildi. Ücretini Manisa İş Bankası Şubesi’nden yatırdık. Ankara’dan yatınca ‘partiden mi aldırdı’ derler. O hediyeyi takdim etmek üzere buradayız” diye konuştu.

ÖZEL, MOTOLARLA BÜYÜKŞEHİR’E GEÇTİ

Konuşmasının ardından Özel, motorun anahtarını CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum’a teslim etti. Özel, daha sonra İl Başkanı Horzum’un idaresindeki kırmızı motorla Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne geçti.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Öte yandan Özel, açıklama sırasında derdini ifade etmek üzere araya giren bir vatandaşla da ilgilendi. Konuşmasını keserek vatandaşı dinleyen Özel, diyalogla ilgili “Aydın’da erkek arkadaşı tarafından vurulmuş bir çocuğun ailesi daha önce gelmişler iş istemişler, belediyeye ulaşamamışlar. Başkanımız konuya ilk kez konuya muttali oldu, gereken yapılacak. Elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x